Samorządowcy powiatu leszczyńskiego podczas akcji "Fala dobra dla Marysi" w Boszkowie

Samorządowcy powiatu leszczyńskiego byli w gronie kilkuset osób, którzy uczestniczyli w zorganizowanej w Boszkowie imprezie charytatywnej „Fala dobra dla Marysi” na rzecz chorej Marysi Drożdżyńskiej z Brenna w powiecie leszczyńskim. Wydarzenie to było jedną z form promocji akcji zbierania pieniędzy na terapię genową dziewczynki.

U czteromiesięcznej dziś mieszkanki powiatu Marysi Drożdżyńskiej lekarze tuż po porodzie stwierdzili rdzeniowy zanik mięśni. Szansą na normalne funkcjonowanie jest dla niej bardzo droga terapia genowa, jej koszt to ponad 9 mln zł.

Wkrótce po postawieniu diagnozy rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na terapię. W jej promocję zaangażowali się mieszkańcy, organizacje, firmy, samorządowcy. Na rzecz Marysi organizowane są akcje, zbiórki i imprezy.

Jedną z nich była „Fala dobra dla Marysi”, zorganizowana przez Klub Na Fali z Boszkowa. Kilkaset osób aktywnie spędzało czas na świeżym powietrzu – były marsz nordic walking, bieg wokół Jeziora Dominickiego, rajd rowerowy oraz joga na plaży. W tym czasie zbierano w Boszkowie datki dla Marysi.

Wśród uczestników „Fali dobra dla Marysi” byli m.in. samorządowcy powiatu leszczyńskiego: starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz radni: Halina Florek, Jolanta Zamiatała, Rafał Jagodzik, Stanisław Kasperski i Remigiusz Leciejewski.

Akcja wsparcia dla Marysi trwa. Pomóc chorej dziewczynce można na stronie zbiórki: https://www.siepomaga.pl/maria

Facebook Powiat 2