Cztery organizacje pozarządowe otrzymają dotacje z budżetu powiatu leszczyńskiego na organizację imprez rekreacyjnych i kulturalnych. Władze samorządowe rozstrzygnęły drugi w tym roku konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze sfery pożytku publicznego.

Na organizację imprez z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w tegorocznym budżecie powiatu leszczyńskiego uchwalono 30 tys. zł, a z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – także 30 tys. zł. W pierwszych konkursach przyznano dotacje o łącznej wartości ponad 32 tys. zł, resztę pieniędzy planowano rozdysponować w drugim konkursie.

Aplikacje w starostwie powiatowym złożyło 13 organizacji, ale uznanie komisji konkursowej znalazły tylko cztery z nich. Po 3 tys. zł otrzymają Towarzystwo Gimnastyczne Sokół z Bukówca Górnego (na wydanie książki o 95-leciu swej działalności), Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury (na tegoroczną edycję ogólnopolskiego konkursu literacko-fotograficzno-plastycznego Konfrontacje) i Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych „Traktor i Maszyna” (na kolejna edycję Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach). Natomiast Stowarzyszenie Rodzina Wojskowa dostanie 1,5 tys. zł na trzecią edycję olimpiady seniorów.

Dziewięć wniosków nie znalazło uznania komisji konkursowej. Część nie spełniała wymogów formalnych i merytorycznych, a reszta zdobyła zbyt małą liczbę punktów w ocenie oferty.

fot. A.Cieślik