W Tworzanicach zakończono kolejny etap budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej. Inwestycję współfinansują po połowie powiat leszczyński i gmina Rydzyna.

Co roku samorząd powiatu leszczyńskiego, przy finansowym wsparciu gminy Rydzyna, zleca budowę kolejnego odcinka chodnika wraz z odwodnieniem wzdłuż drogi powiatowej w Tworzanicach. W tym roku firma Willer-Bud z Nowej Wsi wykonała ok. 100 mb chodnika. Koszt prac to 46 tys. zł.

Do zakończenia pierwszej części prac zostało ułożenie ok. 150 mb chodnika. Jeśli radni powiatu i gminy Rydzyna dojdą do porozumienia, to ten odcinek zostanie wykonany w 2017 r. W kolejnych latach planujemy budowę drugiego etapu chodnika w Tworzanicach – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.