Plakat obrazujący tekst

W sobotę 29 maja br. o godz. 15:00 na Orliku w Garzynie w gminie Krzemieniewo rozpocznie się  Charytatywny Turniej Siatkówki "Gramy i pomagamy" o Puchar Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

W turnieju, nad którym patronat objął starosta Jarosław Wawrzyniak, rywalizować będzie 6 zespołów amatorskich.

Turniej ma cel charytatywny. Zebrane pieniądze trafią do osób poszkodowanych w majowym  pożarze domu jednorodzinnego w Garzynie. Spaleniu uległa wówczas cała mieszkalna część domu, a 78 - letnia właścicielka i jej syn utracili dorobek życia - meble, sprzęt RTV i AGD, przedmioty codziennego użytku. Dom wymaga kapitalnego remontu, a straty wyceniono na 100 tys. zł.

Wesprzeć pogorzelców będą mogli również mieszkańcy, którzy w sobotę zjawią się na garzyńskim Orliku. Będą na nich czekały pyszne placki, a przy okazji mogą wrzucić datki do turniejowej puszki.

Organizatorem turnieju "Gramy i pomagamy" jest kompleks sportowy Orlik Garzyn.