Uczniowie SOSW Rydzyna

Uczniowie prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Rydzynie zdobyli nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja Mama, Mamusia, Mamunia”.

Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Trampolina BB oraz Zespół Szkól Specjalnych w Bielsku-Białej. Adresowany był do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych - uczniów szkół specjalnych, integracyjnych i specjalnych ośrodków szkolno -wychowawczych. Tegoroczna, V edycja, konkursu przeprowadzona została pod hasłem: „Moja Mama jak z bajki”.

Spośród ok. 500 prac nadesłanych z całej Polski wyróżniono sześć wykonanych przez rydzyńskich małych artystów z SOSW.

Nagrodę specjalną – Dyrektora ZSS w Bielsku-Białej otrzymał Jakub Herbrych. Nagrody w kategorii rysunek – szkoła podstawowa trafiły do: Bartosza Maciejewskiego, Krystiana Jędrzejczaka i Marii Dolacińskiej, a wyróżnienia do: Tobiasza Górskiego i Jana Kuflińskiego.

Laureaci swoje prace wykonali pod kierunkiem nauczycieli – Lidii Garbacz i Beaty Dębowicz.

Facebook Powiat 2