Turniej siatkówki w Garzynie

W Garzynie w gminie Krzemieniewo zorganizowany został Charytatywny Turniej Siatkówki "Gramy i pomagamy" o Puchar Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

O Puchar Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, który objął imprezę patronatem, walczyło sześć zespołów mieszanych. W skład drużyn wchodzili  mieszkańcy gmin Krzemieniewo i Lipno oraz  Gostynia i Leszna. Puchar zdobył zespół Artura Pietrowicza, który w finale pokonał drużynę Damiana Schmidta. Trzecie miejsce zajął team Adama Solaka. Ufundowane przez powiat leszczyński puchary i medale wręczał starosta Jarosława Wawrzyniak.

Impreza miała charakter charytatywny, a pieniądze zebrane podczas turnieju trafią do poszkodowanych w majowym pożarze domu jednorodzinnego w Garzynie. Spaleniu uległa wówczas cała mieszkalna część domu, a 78-letnia właścicielka i jej syn utracili dorobek życia - meble, sprzęt RTV i AGD oraz przedmioty codziennego użytku. Całość wymaga kapitalnego remontu. Straty wyceniono na 100 tys. zł.

Turniej "Gramy i pomagamy" zorganizował kompleks sportowy Orlik Garzyn.