Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni jezdni

Spółka Bitumdrog z Obornik Śląskich złożyła najtańszą ofertę w przetargu na podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni jezdni na ok. 7,5 km dróg powiatowych w gminie Krzemieniewo.

W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych przetargu na podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni złożono cztery oferty. Najtańsza z nich wynosi 376 tys. zł i jest o 84 tys. zł tańsza od kosztorysu. Prace będą wykonane na czterech odcinkach dróg:

Drobnin – Lubonia (5 km)

Lubonia (550 mb)

Oporowo – granica powiatu (800 mb)

Garzyn – w kierunku Frankowa (1250 mb).

Termin wykonania robót to 15 września br., a zadanie będą współfinansować powiat leszczyński i gmina Krzemieniewo.

Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni to metoda remontu drogi polegająca na oczyszczeniu jezdni, a następnie dwukrotnym skropieniu nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesieniu grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej.