Bieg na orientację o Puchar Powiatu Leszczyńskiego we Włoszakowicach

W parku we Włoszakowicach odbył się pierwszy z czterech etapów biegów na orientację o Puchar Powiatu Leszczyńskiego w „Biegu z mapą”. Cykl zawodów jest współfinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Organizatorem wszystkich zawodów jest UKS Dąb Leszno. Bieg na orientację polega na pokonaniu wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie, posługując się mapą i kompasem. Trasę wyznaczają w terenie punkty kontrolne, których lokalizacja odpowiednio oznaczona jest na mapie. Zawodnicy potwierdzają pokonanie trasy przy pomocy specjalnego chipa elektronicznego, który rejestruje obecność zawodnika na poszczególnych punktach kontrolnych.

O Puchar Powiatu Leszczyńskiego uczestnicy będą rywalizować na trasach zlokalizowanych łącznie w czterech gminach – we Włoszakowicach, Bojanicach (gmina Krzemieniewo), Grodzisku (gmina Osieczna) i Rydzynie. W pierwszym etapie – we Włoszakowicach – uczestniczyło 71 osób, podzielonych na różne kategorie, w tym rodziny z dziećmi.

Wyniki

Kolejne etapy odbędą się w Bojanicach (17 czerwca), Grodzisku (9 września) oraz w Rydzynie (23 września)

Foto N.John    wloszakowice.pl