Od soboty 2 lipca br. przebudowywana droga powiatowa z Leszna do Dąbcza zostanie zamknięta. Objazdy przez Rydzynę i Nową Wieś wymusił jeden z ostatnich etapów inwestycji – układanie nawierzchni bitumicznej.

Trwająca o połowy marca br. warta ok. 3,2 mln zł przebudowa drogi powiatowej, na odcinku od drogi krajowej Nr 5 do Dąbcza, wkracza w końcową fazę. Spółka Strabag poszerzyła jezdnię do sześciu metrów. Ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 metra z kostki betonowej po południowej stronie drogi jest już gotowa, w tym tygodniu ma być oddany do użytku jej odcinek po stronie północnej, o nawierzchni bitumicznej.

Od 2 lipca br. spółka Strabag zacznie układać masę bitumiczną na przebudowywanej drodze powiatowej. Prace na całej szerokości jezdni wymusiły zamknięcie drogi dla ruchu kołowego. Objazd do Dąbcza odbywać się będzie przez Rydzynę lub Nową Wieś.

- Przewidywany termin zakończenia układania nawierzchni i otwarcia drogi do ruchu to 9 lipca br. - informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

W związku ze zmianą organizacji ruchu autobusy linii 12 obsługiwane przez Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie będą kursowały do Dąbcza trasą nad zalewem. W samym Dąbczu tymczasowo wyłączony z użytkowania zostanie tylko przystanek „Dąbcze Osiedle” w obu kierunkach.

Kontrakt ze Strabagiem przewiduje zakończenie przebudowy do końca sierpnia br. Wszystko wskazuje jednak, że stanie się to już w lipcu.