Remont drogi Henrykowo - Strzyzewice

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych remontuje zniszczone odcinki jezdni i poboczy drogi powiatowej z Henrykowa do Strzyżewic. Po ich zakończeniu czterokilometrowy fragment drogi zostanie poddany podwójnemu powierzchniowemu utrwaleniu nawierzchni.

W tym roku cała droga powiatowa ze Strzyżewic przez Henrykowo do skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Góra zostanie zmodernizowana. Najbardziej zniszczony odcinek o długości ok. 1,3 km przebudowuje z terminem do 30 czerwca br. Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna. Firma już   rozebrała starą nawierzchnię w miejscach spękań i braku odpowiedniej nośności, wykonała nową konstrukcję jezdni i ułożyła pierwszą warstwę asfaltu. Do wykonania pozostało utwardzenie destruktem asfaltowym poboczy i ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu. Koszt wykonywanych prac to 736 tys. zł. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Pozostałe dwa odcinki drogi między Strzyżewicami, a drogą wojewódzką z Leszna do Góry  (łącznie 4 km) zostaną do 31 sierpnia br. wyremontowane metodą podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni. Prace za 201 tys. zł wykona spółka Gart z Golędzinowa. Zanim to nastąpi brygada remontowa ZDP naprawi zniszczone łuki drogi i pobocza na odcinku Strzyżewice – Henrykowo. Część tych prac już zakończono.