Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał dotację na organizację IV pikniku militarnego Zamku w Rydzynie. Impreza odbędzie się 23-24 lipca br.

Wniosek o dotację na organizację IV pikniku militarnego złożyło Stowarzyszenie Zamek SIMP w Rydzynie. W dniach 23-24 lipca br. organizuje piknik historyczno – promocyjny, poświęcony kultywowaniu tradycji wojskowości i krzewieniu wiedzy historycznej z okresu po uzyskaniu przez Polskę niepodległości. Zaproszono ok. 20 grup rekonstrukcyjnych, przyjedzie kilkadziesiąt pojazdów wojskowych, przygotowano wystawę o wojennych militariach. Organizatorzy spodziewają się w każdym z dwóch dni pikniku kilkuset odwiedzających.

Zarząd powiatu przyznał 1 tys. zł na organizację pikniku z pominięciem otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych. Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oferta taka oraz uchwała zarządu powiatu są podawane do publicznej wiadomości.