Wicestarosta Maciej Wiśniewski wręcza upominek powiatowy nadleśniczemu Nadleśnictwa Karczma Borowa Jackowi Napieralskiemu

Radni powiatu leszczyńskiego i pracownicy instytucji powiatowych gościli w gminach Lipno, Rydzyna i Osieczna, gdzie zapoznali się m.in. z funkcjonowaniem farmy fotowoltaicznej w Gronówku i oczyszczalni ścieków w Rydzynie.

Wyjazdowe posiedzenie komisji rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska Rady Powiatu Leszczyńskiego zorganizowano tradycyjnie w ramach obchodów „Dnia Ochrony Środowiska”. W tym roku radni i pracownicy jednostek organizacyjnych powiatu leszczyńskiego gościli w gminach Lipno, Rydzyna i Osieczna.

W tym roku radni zapoznali się z działalnością uruchomionej w 2021 r. farmy fotowoltaicznej w Gronówku. Następnie radni zwiedzili przebudowaną i rozbudowaną w 2018 r. oczyszczalnię ścieków dla miejscowości Rydzyna, Kłoda i Dąbcze.

Na zakończenie radni, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i pracownicy instytucji powiatowych spotkali się w Nadleśnictwie Karczma Borowa z nadleśniczym Jackiem Napieralskim i jego zastępcą Maciejem Majorkiem.

Facebook Powiat 2