Przebudowa drogi wojewódzkiej przez gminę Wijewo

Dwuletnia przebudowa drogi wojewódzkiej nr 305 przebiegającej przez gminę Wijewo w powiecie leszczyńskim zbliża się do końca.

Na zlecenie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu spółka Colas za  25,1 mln zł (z czego ponad 20 mln zł to dotacja z budżetu Unii Europejskiej) od lutego 2020 r. przebudowuje ośmiokilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej przebiegający przez powiat leszczyński - od granicy z powiatem wschowskim (od strony Lginia) przez Radomyśl i Wijewo do granicy z powiatem wolsztyńskim (w kierunku Wielenia).

Inwestycja zbliża się do końca. Przebudowano już skrzyżowania i zjazdy, powstała ścieżka rowerowa z dopuszczonym ruchem pieszych w terenie zabudowanym, zbudowano zatoki autobusowe i przepusty, wykonano kanalizację deszczową. Prace zaawansowane są w 94 proc., w tym tygodniu rozpocznie się malowanie oznakowania poziomego asfaltu.

Zgodnie z umową prace mają potrwać do września 2021 r., ale wszystko wskazuje na to, że zakończą się znacznie szybciej.

fot: WZDW w Poznaniu

Facebook Powiat 2