Punkt szczepień powszechnych w Garzynie

Rodzice lub opiekunowie rejestrujący dzieci na szczepienia przeciwko Covid-19 powinni zwrócić uwagę, czy w punktach szczepień powszechnych kwalifikację przeprowadza lekarz. W przeciwnym wypadku dziecko nie będzie mogło zostać zaszczepione.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 4 czerwca 2021 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w ramach uruchomionych 7 czerwca br. szczepień dzieci w wieku 12-15 lat kwalifikację do szczepienia tej grupy może dokonać wyłącznie lekarz.

Decyzja została podjęta przez Ministra Zdrowia w wyniku rekomendacji Zespołu ds. Szczepień, tj. aby kwalifikacja do szczepienia przeciw COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień, osób w wieku od 12 do 15 lat była realizowana przez lekarza. Rekomendacja ta dotyczy każdej formy realizacji programu szczepień przeciw COVID-19 osób w wieku od 12 do 15 lat (szczepienia w punktach szczepień populacyjnych, wyjazdowych oraz innych, w których będzie kwalifikował lekarz).

W związku z tym w zorganizowanym przez powiat leszczyński punkcie szczepień powszechnych w  Wilkowicach nie ma możliwości szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat. Natomiast w punkcie w Garzynie 20 czerwca br. (niedziela) kwalifikacji będzie dokonywał lekarz, dlatego osoby zainteresowane zaszczepieniem dzieci mogą w tym dniu w trakcie rejestracji wskazać na ten punkt.

Informacja o konieczności kwalifikacji lekarskiej osób do 15 lat została wprowadzona w uaktualnionej wersji kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19 dla osób małoletnich z dnia 7 czerwca 2021 r.

Kwestionariusz dla dzieci