Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie, został nowym przewodniczącym regionalnej komisji ds. bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie indywidualnym.

W skład komisji wchodzą przedstawiciele urzędów, instytucji, zakładów i organizacji związkowych oraz stowarzyszeń związanych ze środowiskiem wiejskim. Są to reprezentanci powiatów leszczyńskiego, rawickiego, kościańskiego, gostyńskiego oraz wolsztyńskiego.

Komisja zajmuje się m.in. edukacją i promocją bezpiecznych zachowań w gospodarstwach rolnych i wspieraniu inicjatyw służących poprawie warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, a także udzielaniu rolnikom pomocy w poprawie warunków pracy w swoich gospodarstwach.

Przewodniczącym komisji wybrano Janusza Perskiego, naczelnika wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie, wiceprzewodniczącą została Danuta Goździewicz-Suchanek, kierownik leszczyńskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy.