Plakat obrazujący tekst

Pięcioro uczniów prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie zostało laureatami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Piękna nasza Polska cała".

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia „Małe Marzenia” w Bielsku Podlaskim.

Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania dzieci i młodzieży bogactwem polskiej przyrody, światem roślin, zwierząt, pięknem krajobrazów, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata, inspirowanie do ciągłego pogłębiania wiedzy i wartości wypływających z nauczania Jana Pawła II oraz prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej.

Na konkurs zgłoszono 511 prac z 88 placówek z całego kraju. Jego laureatami zostali uczniowie z rydzyńskiej placówki: Olga Mikołajczak, Weronika Leser,  Bartosz Giera, Mikołaj Bateńczyk i Bartosz Jarczewski. Młodzi plastycy pracowali pod kierunkiem nauczycielek Beaty Dębowicz i Lidii Garbacz.

Wirtualna wystawa