Mapa objazdu zamkniętej drogi Górka Duchowna - Targowisko

Od 21 czerwca br. na czas przebudowy zostanie zamknięta droga powiatowa Górka Duchowna – Targowisko w gminie Lipno.

Spółka Drogbud Gostyń przebudowuje łącznie 1,9 km drogi. Na odcinku 1,2 km rozebrana zostanie obecna nawierzchnia w miejscach spękań i braku odpowiedniej nośności, wykonana tam będzie nowa konstrukcja jezdni i na końcu ułożone dwie warstwy asfaltu. Pobocza zostaną utwardzone kruszywem. Ponadto w granicach miejscowości Górka Duchowna wykonany zostanie z kostki betonowej odcinek chodnika o długości 100 mb i szerokości 2,5 m. Natomiast od powstałego traktu do chodnika przy przejeździe kolejowym utwardzone będzie pobocze destruktem asfaltowym.

Ponieważ przebudowana będzie droga na całej szerokości, od 21 czerwca br. zostanie zamknięta dla ruchu. Wyznaczono objazd przez Żakowo – Lipno - Radomicko.

Umowa przewiduje, że prace za ok. 1,6 mln zł wykonane będą do 15 września br. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, będzie także współfinansowana przez powiat leszczyński i gminę Lipno.

RFIL logo 1