Poszerzanie drogi powiatowej do Grodziska

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych rozpoczęła poszerzanie drogi powiatowej w kierunku Grodziska w gminie Osieczna.

To będzie największe tegoroczne zadanie brygady remontowej Zarządu Dróg Powiatowych. Zakres prac przewiduje jednostronne poszerzenie 1,1 km drogi, na odcinku od skrzyżowania dróg powiatowych Łoniewo – Dobramyśl i Kąkolewo – Grodzisko do Grodziska z ok. 5 do 6 m oraz naprawę drugiej krawędzi jezdni. Na wyremontowanych odcinkach ułożone zostaną dwie warstwy asfaltu.

To kolejne prace na drodze powiatowej w kierunku Grodziska. W ub.r. gmina Osieczna wykonała tam ścieżkę rowerową. To była część robót składających się na dofinansowany z budżetu Unii Europejskiej projekt, w ramach którego zbudowano w gminie Osieczna łącznie 10,7 km ścieżek przy drogach powiatowych. Samorząd powiatowy przekazał na ten cel ok. 565 tys. zł.