Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Maciej Wiśniewski uhonorowali praktykantkę Nicolettę Dudziak, dwukrotną mistrzynię świata w kręglarstwie klasycznym.

Nicoletta Dudziak jest studentką pierwszego roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie na kierunku ekonomia. W Starostwie Powiatowym w Lesznie kończy miesięczną praktykę studencką.

20-letnia Nicoletta jest czołową kręglarką Polonii 1912 Leszno. Jej dziesięcioletnia kariera sportowa jest pełna znaczących sukcesów sportowych, z dwukrotnym mistrzostwem świata w kategorii U-18: w 2017 (indywidualnie w sprincie) i w 2019 r. (w parach). W 2020 r. Nicoletta Dudziak zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski indywidualnie, a w tym roku – brązowy medal w sprincie U-23. Jej trenerem jest Zygmunt Felenberg.

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski doceniając ogromny dorobek sportowy młodej zawodniczki Polonii 1912 Leszno przekazali jej upominki powiatowe.