Punkt szczepień powszechnych w Wilkowicach

W gminie Krzemieniewo jest najwięcej, a w gminie Wijewo najmniej osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 – wynika z aktualnych danych Centrum e-Zdrowie.

Centrum e-Zdrowia opracowuje dane statystyczne na temat liczby zaszczepionych. Osoby, które przyjmują szczepionki są przyporządkowywane gminom, w których mieszkają.

W powiecie leszczyńskim (dane na 17.06.2021) liderem wśród osób w pełni zaszczepionych jest gmina Krzemieniewo – 24,0 proc. mieszkańców. Na drugim miejscu znajduje się Rydzyna – 23,9 proc., a na trzecim Lipno – 21,2 proc. Dalsze miejsca zajmują w kolejności – Osieczna – 19,5 proc. Święciechowa – 19,5 proc., Włoszakowice – 18,7 proc. i Wijewo – 16,5 proc.

Dane do pobrania