Droga powiatowa w Garzynie

Pięć ofert zostało zgłoszonych w przetargu na przebudowę drogi powiatowej w Garzynie w gminie Krzemieniewo.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę ok. 470 mb drogi w Garzynie, w kierunku Frankowa. Zakres prac to poszerzenie jezdni i wykonanie nawierzchni z dwóch warstw asfaltu. Termin wykonania prac to 31 sierpnia 2021 r.

W przetargu złożono pięć ofert, najtańsza z nich należy do Drogbudu Gostyń – 254 tys. zł. W budżecie powiatu uchwalono na tę inwestycję 210 tys. zł. Radni podejmą decyzję, czy zwiększą wydatki na roboty drogowe, czy też przetarg zostanie powtórzony. Prace będą współfinansować powiat leszczyński i gmina Krzemieniewo.

Planowana do przebudowy droga prowadzi do Frankowa w gminie Osieczna. Na odcinku o długości ok. 1,3 km, od miejsca zakończenia układania asfaltu do granicy gmin Krzemieniewo i Osieczna, wykonane zostanie do 15 września br. podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni.