Podpisanie umowy w SOSW Rydzyna

W siedzibie prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie podpisana została umowa przekazania wykonawcy trzech budynków, których dachy zostaną wyremontowane.

Przetarg na wymianę części więźby i pokrycia dachowego trzech budynków wchodzących w skład zabytkowych oficyn zamkowych będących siedzibą SOSW Rydzyna wygrało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowego Leszka Skupina z Cieszkowic koło Wąsosza.
W siedzibie SOSW podpisano umowę przekazania wykonawcy budynków na czas remontu. Termin wykonania robót to 31 października br. W 2021 r. koszt remontu to 457 tys. zł, z czego 293 tys. zł (64 proc.) stanowi dotacja z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ochrona Zabytków.