Plakat obrazujący tekst

W tegorocznej edycji Konkursu „Pomysł na Biznes”, w części praktycznej, dominowali mieszkańcy powiatu leszczyńskiego. Komisja przyznała pierwsze nagrody dwóm mieszkankom powiatu – Ewie Urban i Jagodzie Nawrockiej.

To była XII edycja Konkursu „Pomysł na Biznes”, odbywającego się tradycyjnie pod patronatem  Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka i Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.  Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: praktycznej i teoretycznej.

W tym roku w konkursie uczestniczyło 48 osób, 9 w kategorii praktycznej i 21 – w teoretycznej. Podsumowanie rywalizacji odbyło się online. Wśród uczestników części praktycznej ośmiu z dziewięciu to mieszkańcy powiatu leszczyńskiego. Równorzędne pierwsze miejsce i m.in. nagrodę Starosty Leszczyńskiego w wysokości 3,5 tys. zł otrzymała Ewa Urban z Rydzyny, właścicielka firmy Urban ArchDesign, która przygotowała biznesplan pracowni architektonicznej, wykorzystującej m.in. skaner laserowy 3D do inwentaryzacji architektoniczno-konserwatorskiej m.in. kościołów i pałaców. Pierwsze miejsce zajęła również Jagoda Nawrocka z Wilkowic, właścicielka firmy englishU, oferującej kursy języka angielskiego, w tym biznesowego.

Drugie miejsce przyznano Angelice Marciniak z Bukówca Górnego za wypożyczalnię zabawek dla dzieci, a trzecie - Mateuszowi Ślebodzie z Kąkolewa, który planuje uruchomić zakład stolarski.

Wyniki Konkursu "Pomysł na Biznes":