Układanie asfaltu na drodze powiatowej w Krzemieniewie

Przebudowa drogi powiatowej – ul. Dworcowej w Krzemieniewie - zbliża się do końca. Dziś rozpoczęto układanie asfaltu na drugim odcinku drogi.

Na odcinku ul. Dworcowej od strony skrzyżowania z drogą krajową nr 12 w kierunku centrum miejscowości rozpoczęto układanie nawierzchni bitumicznej. Po sfrezowaniu starej nawierzchni jezdni ustawione zostały krawężniki, wzmocniono krawędzie jezdni i wykonano zjazdy na posesje. Układanie dwóch warstw asfaltu ma potrwać do środy 23 czerwca br.

Wcześniej podobny zakres prac został wykonany na odcinku ul. Dworcowej od strony ronda. Przebudowano tam także część chodnika na ciąg pieszo – rowerowy.

Spółka Drogbud Gostyń ma zakończyć inwestycję do 30 czerwca br. Roboty kosztują prawie 3,2 mln zł. Na połowę wydatków powiat uzyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, z budżetu powiatu wydanych zostanie ok. 1,1 mln zł, a 600 tys. zł przekaże gmina Krzemieniewo.

Wypowiedź wicestarosty leszczyńskiego Macieja Wiśniewskiego

Facebook Powiat 2