Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie zorganizowało w Dąbczu piknik „Rozpoczęcie lata" dla rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego. W kilkugodzinnej imprezie uczestniczyło łącznie ponad 80 osób.

Z zaproszenia na piknik na Leśnej Polanie w Dąbczu skorzystało 12 rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Starostwa Powiatowego w Lesznie. Dzieci i ich opiekunów odwiedzili starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Dzieci z rodzicami i pracownikami PCPR uczestniczyli w wielu konkursach zręcznościowych i zabawach, były też m.in. przejażdżki bryczką i poczęstunek.

- Piknik zorganizowaliśmy wspólnie z rodzinami zastępczymi. Mam nadzieję, że nie będzie to ostatnie wspólne spotkanie, bo to była doskonała okazja do integracji środowiskowej – tłumaczy Mateusz Juśkiewicz, kierownik PCPR w Lesznie.