Warcabiści UKS Roszada Lipno

Kolejne sukcesy odnieśli w Żerkowie warcabiści UKS Roszada Lipno w Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych oraz w IV Grand Prix Polski w warcabach 100-polowych.

W XVIII Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych uczestniczyło 151 zawodników, z czego 40 reprezentowało UKS Roszada. Zawodnicy z Lipna wygrali klasyfikację drużynową, przed UKS Komorzanka Komorze i SRW Rychlik.

W grupie przedszkolnej wśród chłopców niepokonanym okazał się Nikodem Brzozowski, który z kompletem punktów zajął I miejsce. Trzecie miejsce zajął Michał Menes. W grupie dziewczynek najlepszą zawodniczką „Roszady” okazała się Elena Mikołajczak, która wywalczyła drugie miejsce, a trzecie zajęła Wiktoria Zając.

Wśród zawodniczek klas I-IV najlepszą zawodniczką okazała się Zosia Wideł, a w grupie chłopców po złoty medal sięgnął Radosław Leśniewski, a na najniższym stopniu podium stanął Hugo Franek. Mateusz Wysokiński w grupie chłopców klas V – VIII wywalczył drugie miejsce.

Po tytuły mistrzowskie sięgnęły również zawodniczki szkół ponadpodstawowych. Katarzyna Pisarska wywalczyła złoty medal, natomiast Aleksandra Walkowska srebro. Najlepiej jednak zaprezentowali się chłopcy klas szkół ponadpodstawowych. Pierwsze cztery miejsca należą do zawodników Roszady -   złoty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczył po barażach Amadeusz Zyber- Moszak, Wicemistrzem  został Tymoteusz Myszuk, a trzecie miejsce wywalczył Mateusz Matysiak.

Warcabiści UKS Roszada zanotowali sukcesy także w IV Grand Prix Polski w warcabach 100-polowych. Na 78 uczestników klub z Lipna reprezentowało 27.

W lidze żaczek pierwsze miejsce wywalczyła Katarzyna Dobiała, a wśród żaków pierwszy był Janek Nowaczyk, a trzeci - Michał Leśniewski. W lidze orliczek najlepszą okazała się Gabrysia Rumińska, a wśród orlików drugie miejsce zajął Kajetan Brzozowski, a trzecie - Radosław Leśniewski.

W lidze młodziczek niepokonaną okazała się Zofia Wideł, a wśród orlików po srebrny medal sięgnął Natan Błachowiak. Najlepszą kobietą z Roszady okazała się Aleksandra Walkowska, zajmując  trzecie  miejsce. Także trzecie miejsce w turnieju w kategorii Ekstraliga zdobył Tymoteusz Myszuk.