Wielkopolska Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior w Lesznie podpisała umowę przyznania pomocy na realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność. Wkrótce ogłoszone będą pierwsze konkursy, WLGD chce zatrudnić do pracy specjalistę – doradcę.

Wielkopolska Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior to organizacją zrzeszającą przedstawicieli 12 wielkopolskich gmin, w tym wszystkich w powiecie leszczyńskim, a także m.in. samorząd powiatu leszczyńskiego. Jej działalność jest związana z wdrażaniem unijnego Programu LEADER, części Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jego główne zadanie to aktywizacja społeczności wiejskich poprzez włączenie partnerów społecznych i gospodarczych do planowania i wdrażania lokalnych inicjatyw. Każda lokalna grupa działania funkcjonuje w oparciu o własną lokalną strategię rozwoju.

Pod koniec ub.r. WLGD przyjęła Lokalną Strategię Rozwoju na lata 2016-2023. Niedawno zarząd WLGD podpisał umowę z władzami samorządu Wielkopolski o warunkach i sposobie jej realizacji. To otwiera drogę do organizowania konkursów, w ramach których przyznawane będą dotacje dla beneficjentów z terenów 12 gmin wiejskich. Do podziału jest łącznie 15 mln zł.

Zarząd WLGD ogłosił nabór na stanowisko specjalista – doradca w swoim biurze. Kandydaci mogą składać aplikacje do 8 lipca br. do godz. 13. Wymagania konieczne to wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: zarządzanie i marketing, kierunki związane z pozyskiwaniem i zarządzaniem funduszami europejskimi, ekonomia), co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z przygotowaniem i/lub realizacją projektów współfinansowanych ze środków budżetu Unii Europejskiej oraz dobra znajomość Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2022 i Lokalnej Strategii Rozwoju WLGD Kraina Lasów i Jezior.