Punkt szczepień powszechnych w Garzynie

W zorganizowanych przez powiat leszczyński punktach szczepień powszechnych przeciw Covid-19 w Garzynie i Wilkowicach wykonano dotychczas ponad 6700 szczepień.

W punkcie szczepień w Garzynie szczepienia wykonywane były już przez 39 dni. W tym czasie podano szczepionki 4300 osobom, w tym 1200 otrzymało dwie dawki. Punkt ten jest czynny od środy do niedzieli, a za procedury medyczne odpowiadają pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Natomiast w punkcie szczepień w Wilkowicach szczepienia wykonywane były przez 17 dni. Szczepionki podano 2342 osobom, w tym dwie dawki – 219. Za procedury medyczne w Wilkowicach odpowiada VigorMed z Leszna. W obu punktach szczepienia odbywają się głównie drugą dawką.

Za obsługę administracyjną punktów szczepień powszechnych w Garzynie odpowiada powiat leszczyński. Do koordynacji działań związanych ze sprawną i szybką obsługą osób szczepionych delegowani są pracownicy Starostwa Powiatowego w Lesznie, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego i jednostek organizacyjnych powiatu oraz pracownicy jednostek organizacyjnych gmin powiatu leszczyńskiego.

1) zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: tel. 989

2) zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

3) zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl