Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Leszczyńskiego w Pawłowicach - wręczanie pucharów

53 pary rywalizowały w Pawłowicach w VII Spławikowych Zawodach Wędkarskich w parach dla dzieci i młodzieży o Puchar Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Organizatorem zawodów była grupa Przyjaciół Pawłowickich Rowerówek. Coroczne zawody wędkarskie w parach - dziecko z osobą dorosłą – przyciągają wielu chętnych, którzy chcą poznać smak wędkarskiej rywalizacji.

W kategorii junior młodszy (roczniki 2011 - 2016) zwyciężyła para Franciszek i Tomasz Larscy, przed Mają i Krystianem Szepe oraz Emilem i Wiesławem Matuszewskimi. Natomiast w kategorii junior starszy (roczniki 2005 - 2010) najlepsza była para Maciej i Mirosław Kubiaczykowie, którzy wyprzedzili Julię i Pawła Nowaków oraz Michała Mrukowskiego i Mateusza Kostkę. Nagrodę za złowienie największej ryby - karpia o wadze 5,440 kg – otrzymał Franciszek Larski.

Puchary najlepszym parom wręczył starosta Jarosław Wawrzyniak. Uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów.

fot. D.Marciniak leszno24.pl