Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Lasocicach

Głównym punktem obchodów 100-lecia Szkoły Podstawowej w Lasocicach w gminie Święciechowa było wystawienie musicalu „Siła jest w nas”. W uroczystościach uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk oraz wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Przełożone z ub.r. obchody jubileuszu zorganizowano w sali wiejskiej w Święciechowie. Z tej okazji absolwenci lasocickiej podstawówki, pracownicy oraz obecni uczniowie wystawili musical „Siła jest w nas”, autorstwa Wiktorii Olejniczak i Konrada Żukowskiego, byłych uczniów lasocickiej szkoły.

Wśród aktorów na scenie zaprezentował się wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Remigiusz Leciejewski, a także m.in. Iwona Jąder – dyrektor SP w Lasocicach, Wiesława Małycha -  sołtys Lasocic, Marek Wójcik - sołtys Przybyszewa i Mikołaj Kostaniak, radny gminy Święciechowa.

Wśród uczestników jubileuszu byli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk,  wicestarosta Maciej Wiśniewski (obaj na zdjęciu), radny powiatu – sołtys Święciechowy Józef Buszewicz oraz sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska.

fot. B.Klupś elka.pl

Facebook Powiat 1