Remont drogi powiatowej Garzyn w kierunku Frankowa

Spółka Bitumdrog z Obornik Śląskich rozpoczęła remont ok. 7,5 km dróg powiatowych metodą podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni jezdni.

Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni to metoda remontu drogi polegająca na oczyszczeniu jezdni, a następnie dwukrotnym skropieniu nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesieniu grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej.

Zgodnie z umową z Zarządem Dróg Powiatowych w Lesznie spółka Bitumdrog wykona podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni na czterech odcinkach dróg powiatowych na terenie gminy Krzemieniewo. Remont już został zrealizowany na odcinku  Oporowo – granica powiatu leszczyńskiego (800 mb), obecnie trwa na drodze Garzyn – w kierunku Frankowa (1250 mb). Następnie prace będą wykonane  na drodze Drobnin – Lubonia (5 km) oraz w Luboni 550 mb).

Roboty remontowe kosztować będą 376 tys. zł i będą współfinansowane przez powiat leszczyński i gminę Krzemieniewo.

Facebook Powiat 1