Prace przy budowie dwóch odcinków drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław przez powiat leszczyński nabierają tempa. Podajemy dane kontaktowe m.in. do osób odpowiedzialnych za prace drogowe.

Generalna Dyrekcja dróg krajowych i Autostrad podpisała kontrakty z dwoma wykonawcami. Spółka Budimex GDDKiA zbuduje odcinek S5 od węzła Leszno Południe do istniejącego już węzła Kaczkowo. Oprócz budowy S5 kontrakt przewiduje wykonanie łącznika od węzła Leszno Południe do węzła Dąbcze. Umowny termin zakończenia prac to połowa 2018 r.

Biuro budowy tego odcinka znajduje się w Lesznie przy ul. Usługowej 6. Kierownikiem budowy jest Jakub Szłapka (tel. 797-333-464).

Odcinek z Radomicka do węzła Leszno Południe zbuduje konsorcjum firm portugalskich, ze spółką Mota Engil Central Europe na czele. Warta 443 mln zł inwestycja będzie gotowa jesienią 2018 r.

Biuro budowy tego odcinka mieści się w Lipnie na ul. Powstańców Wlkp.5. Kierownikiem budowy jest Artur Salachna (tel. 604-563-345).

Nadzór Inwestorski nad budową S5 w powiecie leszczyńskim pełni Inżynier Kontraktu Andrzej Wilczek z firmy Euroconsult S.A. Jego biuro mieści się w Lesznie przy Alejach Krasińskiego 26 (tel. 65 521 09 56).

Wydział skarbu państwa i nieruchomości Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z kolei prowadzi postępowania dotyczące odszkodowań za przejęte grunty pod inwestycję. Szczegółowych informacji udziela Przemysław Huda (tel. 61 854 18 83).

Natomiast w poznańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy ul. Siemiradzkiego 5a można uzyskać informacje na temat przebiegu drogi przez grunty i uzyskania mapy poglądowej (adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 846 20 44).