Plakat obrazujący tekst

Od 1 lipca wniosek o wydanie karty parkingowej dla osoby niepełnosprawnej można wysłać pocztą, pocztą można także otrzymać ten dokument. Nadal istnieje możliwość osobistego złożenia i odebrania karty.

Zmiany wprowadzone zostały Rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 10 czerwca 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wzoru oraz trybu wydawania i zwrotu kart parkingowych (Dz. U.  z 2021 r. poz. 1123).

Do upływu 90. dnia po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, wywołanego wirusem SARS-CoV-2, wniosek o wydanie karty parkingowej osobie niepełnosprawnej lub osobie upoważnionej do reprezentowania placówki może zostać złożony z wyłączeniem obowiązku jej osobistego stawiennictwa, w tym w szczególności za pośrednictwem operatora pocztowego.

Karta parkingowa, za zgodą osoby niepełnosprawnej lub osoby upoważnionej do reprezentowania placówki, która złożyła wniosek o wydanie karty parkingowej, może zostać doręczona osobie niepełnosprawnej lub placówce za pośrednictwem operatora pocztowego, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Wcześniej, aby otrzymać kartę parkingową należało wypełnić wniosek, a następnie dostarczyć go do powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności i w obecności urzędnika podpisać.

Szczegółowych informacji udziela:

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności