Starosta Jarosław Wawrzyniak podczas pikniku rodzin zastępczych w Krzyżowcu

W leśniczówce Krzyżowiec na terenie Nadleśnictwa Włoszakowice odbył się tradycyjny piknik rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, zorganizowany przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie.

Zaproszenie na piknik przyjęły zawodowe i niezawodowe oraz spokrewnione rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie powiatu leszczyńskiego. Rodziny zastępcze powitali: starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, kierownik PCPR Mateusz Juśkiewicz i kierownik ds. pieczy zastępczej Renata Maciejczyk składając rodzinom życzenia i podziękowania za dotychczasową opiekę nad dziećmi.

Oprawę artystyczną zapewnił Klub Uśmiechu Animek. Dzieci uczestniczyły w licznych konkurencjach sportowych i zabawach. Uczestnicy pikniku zostali poczęstowani domowym ciastem i smakołykami upieczonymi przy ognisku. Organizację pikniku wsparło Nadleśnictwo Włoszakowice i Hieronim Wilczkowiak.