Start imprezy rowerowej Ścieżkami Powiatu Leszczyńskiego

Przy pięknej pogodzie i w dobrym nastrojach przebiegła impreza rowerowa „Ścieżkami Powiatu Leszczyńskiego”. Po przejeździe ze Święciechowy do Włoszakowic w parku rozegrane zostały emocjonujące wyścigi rowerowe dla dzieci.

W imprezie powiatowej uczestniczyło ponad sto osób. Przed startem w Święciechowie starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak przedstawił historię zbudowanego w tym roku odcinka ścieżki rowerowej z Wilkowic do ronda w Święciechowie i dalej w kierunku Gołanic. W ten sposób uzupełniony został brakujący odcinek trasy dla rowerów położonej wzdłuż najbardziej ruchliwej drogi powiatowej – do Boszkowa.  Wspólny przejazd był jednym z elementów promocji tego odcinka.

Rowerzyści w spacerowym tempie przejechali do Włoszakowic, prowadzeni przez komandor rajdu Barbarę Dąbkowską z Klubu Sportowego Kołownik Włoszakowice – organizatora finansowanej z budżetu powiatu leszczyńskiego imprezy. Na mecie przejazdu we Włoszakowicach zorganizowane zostały wyścigi rowerowe dla dzieci, które na żywo komentował red. Piotr Kurek, m.in. twórca portalu  internetowego Wielkopolskie Rowerowanie.

Uczestnikami przejazdu  oprócz starosty Jarosława Wawrzyniaka byli także m.in. wójt gminy Święciechowa Marek Lorych, wójt gminy Lipno Łukasz Litka, wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski oraz radni powiatu leszczyńskiego: Rafał Jagodzik, Karol Lis i Stanisław Kasperski. Gospodarzem pikniku na mecie przejazdu był wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, który oprowadzał zainteresowanych po zabytkowym pałacu Sułkowskich.

Wyniki wyścigów dla dzieci

Facebook Powiat 2           Facebook Powiat 2       Facebook Powiat 2