Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Bieg Śladami Mielżyńskich

Michał Ratajczak z Rawicza zwyciężył w 4. Pawłowickim Biegu Śladami Mielżyńskich. Impreza została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa biegacze i kijkarze spotkali się w Pawłowicach, gdzie mieli do pokonania trasy na dystansach 10 km i 5 km, a dla dzieci zorganizowano „Bieg Szlachcica”. Łącznie wystartowało ok. 200 zawodników. Zwycięzcami w biegu na 10 km zostali: Michał Ratajczak wśród panów (z czasem 35 minut i 8 sekund). i Justyna Knaflewska wśród pań. W marszu nordic walking na 5 km wygrali: Artur Parzybut i Joanna Poprawska.

Po biegu zawodnicy udali się na ciepły posiłek oraz ciasto. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie razem dla Pawłowic, została ona dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.