Mistrzostwa Polski warcabistów w Boszkowie

W Boszkowie odbyły się XXXI Indywidualne Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Kobiet oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach klasycznych. Warcabiści UKS Roszada Lipno po raz kolejny zdobyli medale najważniejszych zawodów w kraju.

Ponad 150 zawodników i zawodniczek z 16 klubów z całej Polski gościło w Ośrodku Wypoczynkowym Sadyba w Boszkowie Letnisku. Mistrzostwa Polski przy wsparciu finansowym powiatu leszczyńskiego zorganizował UKS Roszada Lipno. Mistrzostwa przeprowadzono w pięciu kategoriach wiekowych: juniorów/ki do lat: 8,10,13,16,23 oraz kobiet i mężczyzn.

Reprezentanci UKS Roszada Lipno na Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach 64-polowych w grze klasycznej zdobyli łącznie 14 medali (5 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe):

- III miejsce – Tymoteusz Myszuk – w kategorii do lat 23,

- III miejsce – Tomasz Urbańczyk – w kategorii mężczyzn.

Reprezentanci UKS Roszada Lipno zdobyli także 8 medali (5 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy) w XIII Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach 64-polowych. Klasyfikacja została ustalona w 8 kategoriach: juniorów/ki do lat 8,10,13,16. Drużyny juniorek są dwuosobowe, a drużyny juniorów - trzyosobowe.

- I miejsce – Katarzyna Pisarska, Agata Flisikowska – w kategorii juniorek do lat 16,

- I miejsce – Amadeusz Zyber- Moszak, Mateusz Matysiak, Franciszek Marach – w kategorii juniorów do lat 16.

Natomiast w Mistrzostwach Polski w grze błyskawicznej i Mistrzostwach Polski Juniorów w grze błyskawicznej zawodnicy UKS Roszada zdobyli 11 medali (7 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy). W rywalizacji kobiet nad rywalkami górowała Magda Pawłowska zdobywając złoty medal, a trzecie miejsce w tej kategorii wywalczyła Katarzyna Pisarska. Złoty medal w kategorii mężczyzn wywalczył Amadeusz Zyber- Moszak, a na drugim stopniu podium stanął Dawid Franek.

W kategorii juniorek do lat 16 zawodniczka Roszady Katarzyna Pisarska zdobyła złoty medal, a wśród   juniorów Amadeusz Zyber - Moszak zajął drugie miejsce. W rywalizacji juniorek do lat 13 równych sobie nie miała Zofia Wideł i tym samym sięgnęła po złoty medal, a wśród juniorów pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Wysokiński. Wśród juniorów do lat 10 wygrał Hugo Franek.  W kategorii juniorek do lat 8 złoty medal wywalczyła  Katarzyna Dobiała, a juniorów - srebrny medal zdobył Nikodem Brzozowski.

W kategorii 50+ pierwsze miejsce zajął Bogusław Szelest. Na drugim miejscu stanął Edward Karpiński. Trzecią lokatę uzyskał Arseniusz Grzelak. W kategorii kobiet do 23 lat Katarzyna Pisarska zajęła  drugie miejsce. Natomiast w kategorii mężczyzn do lat 23 niepokonanym okazał się Amadeusz Zyber- Moszak, a drugą lokatę wywalczył Dawid Franek.

W uroczystości otwarcia mistrzostw uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski, wicestarosta wręczał także medale zwycięzcom rywalizacji.