Wyremontowana nawierzchnia drogi w Lubonia

Spółka Bitumdrog z Obornik Śląskich zakończyła remont ok. 7,5 km dróg powiatowych na terenie gminy Krzemieniewo za pomocą  podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni jezdni.

Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni to metoda remontu drogi polegająca na oczyszczeniu jezdni, a następnie dwukrotnym skropieniu nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesieniu grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej.

Zgodnie z umową z Zarządem Dróg Powiatowych w Lesznie spółka Bitumdrog wykonała podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni na czterech odcinkach dróg powiatowych na terenie gminy Krzemieniewo. Roboty przeprowadzono na odcinkach: Oporowo – granica powiatu leszczyńskiego (800 mb), Garzyn – w kierunku Frankowa (1250 mb), Drobnin – Lubonia (5 km) oraz w Luboni 550 mb).

Koszt wykonanych prac to 376 tys. zł, roboty są współfinansowane przez powiat leszczyński i gminę Krzemieniewo.

Facebook Powiat 1