Wzór karty wędkarskiej

Starostwo Powiatowe w Lesznie wydaje karty wędkarskie dla mieszkańców siedmiu gmin powiatu. W pierwszym półroczu br. otrzymało je 88 osób.

Aby móc wędkować na polskich wodach niezbędne jest posiadanie karty wędkarskiej. Jest ona dokumentem dożywotnim, wydawanym dorosłym i młodzieży od lat 14 przez właściwe dla zamieszkania starostwo powiatowe.

Mieszkańcom powiatu leszczyńskiego karty wędkarskie są wydawane w Starostwie Powiatowym w Lesznie. Aby je otrzymać należy złożyć wniosek, potwierdzenie zdania egzaminu ze znajomości ochrony i połowu ryb przed komisją powołaną przez społeczną organizację amatorskiego połowu ryb działającą przy kole wędkarskim oraz fotografię. Opłata za wydanie karty wędkarskiej wynosi 10 zł. Termin załatwienia sprawy - do dwóch tygodni.

W 2020 r. Starostwo Powiatowe w Lesznie wydało 137 kart wędkarskich, a w pierwszym półroczu br. - 88.