Remont drogi Berdychowo - Świerczyna

Spółka Gart z Golędzinowa koło Obornik Śląskich remontuje nawierzchnie pięciu odcinków dróg powiatowych metodą podwójnego powierzchniowego utrwalenia.

Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni to metoda remontu drogi polegająca na oczyszczeniu jezdni, a następnie dwukrotnym skropieniu nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesieniu grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej.

Firma z Golędzinowa wygrała przetarg na remont 8 km dróg powiatowych w gminach Osieczna, Lipno, Krzemieniewo i Włoszakowice. Prace wykonano już na odcinkach Bukówiec Górny - Machcin w gminie Włoszakowice (2 km) i Berdychowo - Świerczyna w gminie Osieczna (2,3 km). Do zakończenia pozostały jeszcze odcinki: Leszno - Gronówko w gminie Lipno (2,3 km), Lipno - Żakowo (1,2 km) i Hersztupowo - Nowy Belęcin w gminie Krzemieniewo (200 mb).

Koszt robót to 423 tys. zł.

Facebook Powiat 2