Przebudowana droga w Krzemieniewie

Spółka Drogbud Gostyń zakończyła przebudowę drogi powiatowej – ul. Dworcowej w Krzemieniewie. Zarząd Dróg Powiatowych odebrał wykonane roboty.

Kontrakt z Drogbudem Gostyń obejmował zaprojektowanie i przebudowę odcinka ul. Dworcowej w Krzemieniewie o długości ok. 1,9 km, w tym przebudowę 370 mb chodnika oraz przebudowę 360 mb chodnika na ciąg pieszo – rowerowy (od ul. Brylewskiej do ul. Wiejskiej). Jezdnia o zmiennej szerokości (od 5,6 do 7,3 m) została ujednolicona do 6 m.

Inwestycja kosztowała 3.147.500 zł, z czego połowę kosztów pokryła dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, ok. 970 tys. zł wydał powiat leszczyński, a 600 tys. zł - gmina Krzemieniewo.

Facebook Powiat 1

UE PROW 2014 2020 Krzemieniewo