Punkt szczepień powszechnych w Wilkowicach

W zorganizowanych przez powiat leszczyński punktach szczepień powszechnych przeciw Covid-19 w Garzynie i Wilkowicach wykonano dotychczas ponad 9200 szczepień.

W punkcie szczepień w Garzynie szczepienia wykonywane były już przez 49 dni. W tym czasie podano szczepionki 5700 osobom, w tym 2360 otrzymało dwie dawki Pfizera, a jedną dawkę Johnson&Johnson - 500. Punkt ten jest czynny od środy do niedzieli, a za procedury medyczne odpowiadają pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Natomiast w punkcie szczepień w Wilkowicach szczepienia wykonywane były przez 24 dni. Szczepionki podano 3527 osobom, w tym dwie dawki Pfizera – 1337, a dawkę Johnson&Johnson - 600. Za procedury medyczne w Wilkowicach odpowiada VigorMed z Leszna. W obu punktach szczepienia odbywają się głównie drugą dawką.

Aby zarejestrować się na szczepienie można:

1) zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: tel. 989

2) zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

3) zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl