slid

Przebudowana droga wojewódzka przez gminę Wijewo

Zakończona została dwuletnia przebudowa drogi wojewódzkiej nr 305 przebiegającej przez gminę Wijewo w powiecie leszczyńskim.

Na zlecenie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu spółka Colas za 25,1 mln zł (z czego ponad 20 mln zł to dotacja z budżetu Unii Europejskiej) przebudowała ośmiokilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej przebiegający przez powiat leszczyński - od granicy z powiatem wschowskim (od strony Lginia) przez Radomyśl i Wijewo do granicy z powiatem wolsztyńskim (w kierunku Wielenia).

W ramach tej inwestycji przebudowane zostały skrzyżowania i zjazdy, w granicach miejscowości powstała ścieżka rowerowa z dopuszczonym ruchem pieszych, zbudowano zatoki autobusowe, przepusty, kanalizację deszczową i przejścia dla zwierząt. Na ośmiokilometrowym odcinku ułożono także dwie warstwy asfaltu. W dwóch miejscach w Wijewie rozbudowana droga wojewódzka uzyskała połączenie z przebudowanymi w 2018 r. drogami powiatowymi nr 3903P (w kierunku Włoszakowic) oraz 4756P (w kierunku Brenna).

Zgodnie z umową prace miały potrwać do września 2021 r., zostały zakończone szybciej.

fot: WZDW w Poznaniu

Logo strony