Piotr Leciejewski odbiera generalską nominację

Piotr Leciejewski, były komendant miejski policji w Lesznie, obecnie komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy, został generałem policji.

Piotr Leciejewski ma 49 lat, policyjny mundur założył 1 września 1993 r. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Zajmował m.in. stanowiska zastępcy naczelnika i naczelnika sekcji prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, zastępcy komendanta miejskiego policji w Lesznie, komendanta powiatowego policji w Śremie, komendanta miejskiego policji w Lesznie (2014-16), komendanta szkoły policji w Poznaniu oraz zastępcy komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Od 2020 r. Piotr Leciejewski jest komendantem wojewódzkim policji w Bydgoszczy.

W dniu Święta Policji Piotr Leciejewski odebrał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy awans na stopień nadinspektora, czyli generała policji.