Przebudowa drogi Górka Duchowna - Targowisko

Spółka Drogbud Gostyń ułożyła pierwszą warstwę asfaltu na przebudowywanej drodze powiatowej  na odcinku Górka Duchowna – Targowisko w gminie Lipno.

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę łącznie 1,9 km drogi. Na odcinku 1,2 km rozebrana została  nawierzchnia w miejscach spękań i braku odpowiedniej nośności. Po zbudowaniu nowej konstrukcji jezdni Drogbud Gostyń rozpoczął układanie pierwszej z dwóch warstw asfaltu na odcinku od torów do Targowiska. Pobocza drogi zostaną utwardzone kruszywem.

Ponadto w granicach miejscowości Górka Duchowna trwa budowa z kostki betonowej odcinka chodnika o długości 100 mb i szerokości 2,5 m. Natomiast od powstałego traktu do chodnika przy przejeździe kolejowym pobocze na odcinku 550 mb zostanie utwardzone asfaltem na szerokości 1,5 m.

Prace za ok. 1,6 mln zł wykonane będą do 15 września br. Powiatowa inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu gminy Lipno.

Facebook Powiat 2

RFIL logo 1