Przebudowa drogi powiatowej Święciechowa - Wilkowice

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna rozpoczęło przebudowę drogę powiatową na odcinku od ronda w Święciechowie do wiaduktu nad S5 w Wilkowicach.

W tym roku powiat leszczyński zbudował ścieżkę rowerową od wiaduktu w Wilkowicach do ronda w Święciechowie i dalej w kierunku Gołanic, do już istniejącego ciągu w kierunku Włoszakowic i Boszkowa. Uzupełnieniem tej inwestycji jest przebudowa ok. 900 mb drogi Święciechowa - Wilkowice. Zakres robót to wzmocnienie krawędzi jezdni i jej poszerzenie do sześciu metrów oraz ułożenie dwóch warstw asfaltu.

Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna. Rozpoczęto frezowanie nawierzchni jezdni pod poszerzenia i wzmocnienia oraz wykonywanie koryta pod warstwy wzmacniające krawędzie jezdni. Prace za 650 tys. zł wykonane zostaną do 30 sierpnia br. Inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 200 tys. zł z budżetu gminy Święciechowa.

Facebook Powiat 1