Zajęcia "Wakacje z szachami"

Ponad 50 dzieci uczestniczyło w cyklu zajęć edukacyjnych „Wakacje z szachami”, zorganizowanym przez UKS Skoczki Święciechowa. Impreza została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

W lipcu br. odbyły się cztery spotkania nauki gry w szachy dla dzieci i młodzieży: w Lasocicach, Długich Starych (gmina Święciechowa) oraz Klonówcu i Wilkowicach (gmina Lipno).

Podczas zajęć edukacyjno – sportowych uczono poprawności ruchów danych figur z ćwiczeniami, pokazywano sposoby na matowania króla, rozgrywania poprawnie partii szachowej, różnic czym jest mat i pat. Na koniec rozegrano zabawowe szachy biegane w drużynach, gdzie każdy zawodnik podbiegał na daną pozycję i z tej pozycji musiał wykonać najlepszy ruch. Natomiast dla  chętnych i wytrzymałych zorganizowano także partię szachów na dywanie szachowym przy użyciu  maskotkowych  figur.

W całym cyklu UKS Skoczki przeszkolił ponad 50 młodych adeptów szachów i każda osoba, która ukończyła czterogodzinny kurs otrzymała dyplom zdobycia umiejętności gry w szachy.

Facebook Powiat 2 1