W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisano umowę na pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej w Górce Duchownej. Do końca września br. wykonana zostanie nowa nawierzchnia na odcinku ok. 800 metrów.

W przetargu na przebudowę drogi powiatowej w Górce Duchownej uczestniczyły trzy firmy. Najtańszą ofertę złożyła spółka Drogbud Gostyń z Grabonogu. Za inwestycję powiat zapłaci ok. 240 tys. zł. Zapisany w umowie termin oddania przebudowanej drogi to koniec września br. Z robót wyłączono okres od 22 do 31 sierpnia br., kiedy odbywa się odpust w sanktuarium w Górce Duchownej.

- Przebudowany zostanie odcinek ok. 800 mb. Prace będą polegać na sfrezowaniu i rozebraniu starej nawierzchni, wykonaniu podbudowy i warstwy wzmacniającej oraz ułożeniu nowej nawierzchni z betonu asfaltowego. Wykonawca udzieli trzyletniej gwarancji na wykonane roboty – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Na tym prace drogowe w Górce Duchownej się jednak nie skończą. Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na drugi etap przebudowy. Do 15 lipca br. można składać oferty na przebudowę kolejnych ok. 600 mb drogi. Termin wykonania tych prac zbiegnie się z zakończeniem pierwszego etapu.