Przy drogach powiatowych w sześciu gminach powiatu leszczyńskiego zostaną odmulone 24 km rowów przydrożnych – melioracyjnych. Rozpoczęte w czerwcu prace potrwają cztery miesiące. Powiat wyda na ten cel ok. 90 tys. zł.

Starostwo Powiatowe w Lesznie podpisało umowy z dwoma wykonawcami. Spółka Loong z Sierakowa koło Rawicza prowadzi obecnie prace w gminie Włoszakowice. Zakończono odmulanie rowów melioracyjnych przy drodze powiatowej Włoszakowice – Dłużyna, teraz trwają prace na odcinku Boszkowo Letnisko - Boszkowo. Wywożenie urobku zapewnia firma Umikop Andrzeja Umińskiego z Zaborówca.

Firma Usługi Minikoparką i Wodno-Kanalizacyjne Macieja Gajowego z Pakosławia wygrała przetarg na wykonanie odmulania rowów melioracyjnych z wywozem urobku w gminach Lipno, Krzemieniewo, Rydzyna i Osieczna. Zakończono już prace w gminie Rydzyna przy drodze powiatowej na odcinku Kłoda – Tarnowa Łąka. Obecnie trwa odmulanie rowów wzdłuż drogi Kociugi - Drobnin.

- W tym roku odmulimy łącznie 24,2 km rowów. Prace potrwają łącznie cztery miesiące - informuje Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.