Dekoracja załogi KJ Kalumet Boszkowo

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Szymon John z Klubu Jeździeckiego Kalumet Boszkowo zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi w Ptakowicach.

Mistrzostwa Polski w powożeniu zaprzęgami rozegrano na obiektach Ośrodka Jeździeckiego Lando w Ptakowicach koło Tarnowskich Gór. Zawody w powożeniu mają na celu sprawdzenie wartości użytkowej, wytrzymałości, temperamentu i charakteru konia. Składają się z trzech konkursów -  ujeżdżenia, maratonu i zręczności powożenia.

Brązowy medal w powożeniu zaprzęgami parokonnymi zdobyła załoga KJ Kalumet Boszkowo – Szymon John jako powożący i Kacper John jako luzak, konie Nico i Don Vento.

fot. K.Kopera

Facebook Powiat 1